Polacy coraz chętniej korzystają z usług bankowości internetowej. Przyzwyczajeni do szybkości i bezpieczeństwa wirtualnych transakcji rezygnujemy z tradycyjnych sposobów oszczędzania, transferowania i wymiany gotówki. Czy transakcje online są jednak w pełni bezpieczne? Co powinieneś o nich wiedzieć, aby nie dać się oszukać?

Zalety wymiany waluty online

  • Niskie spready i atrakcyjne promocje

Największą zaletą kantorów internetowych są małe spready, czyli różnice między ceną kupna i sprzedaży waluty. Niektóre e-kantory oferują bardzo atrakcyjne spready, przyciągając klientów gwarancjami bezkosztowych przelewów i atrakcyjnymi rabatami udzielanymi po przekroczeniu ustalonego limitu transakcyjnego. Zdarza się, że e-kantory – chcąc przyciągnąć nowych klientów – oferują pierwszą wymianę bez spreadu.

  • Krótki czas oczekiwania na wymianę

Korzystanie z usług kantorów internetowych to duża oszczędność czasu. Klienci mogą przeprowadzać transakcje z poziomu urządzeń mobilnych i nie tracić czasu na dojazdy do punktu stacjonarnego. Wystarczy zasilić wirtualny portfel i zlecić zakup waluty po określonym kursie, aby pieniądze trafiły na konto.

  • Pełna kontrola finansów

Wymiana walut online umożliwia pełną kontrolę finansów. Idąc do kantoru, wymieniamy walutę po określonym kursie, nie zdając sobie sprawy, czy przepłacamy. Wymieniając pieniądze przez platformę, możemy skorzystać z dodatkowych opcjonalności, takich jak ustawienie preferowanej ceny kursu. Kiedy waluta osiągnie określony poziom, system automatycznie zleci wymianę. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dokonują wymiany waluty z wyprzedzeniem i czekają na korzystne kursy.

  • Płynność finansowa

W kantorach internetowych możemy wymienić dowolną ilość gotówki. Przeprowadzając transakcje wysokokwotowe, nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo operacji. Wymiana dużych pieniędzy w punkcie stacjonarnym zawsze wiąże się z ryzykiem kradzieży.

  • Stałe zlecenia

Możliwość ustawienia cyklicznych przelewów to duże udogodnienie dla osób pracujących zagranicą i spłacających walutowe kredyty gotówkowe. Co ciekawe, przy wymianie dużych kwot można negocjować kursy wymiany.

  • Giełdy walutowe

Dodatkowym udogodnieniem dla klientów internetowych kantorów jest możliwość korzystania z giełdy walutowej. Użytkownicy mają możliwość swobodnej wymiany gotówki bez udziału pośredników. Co istotne, sami ustalają kursy i finalizują transakcje.
Istotną wadą platform społecznościowych jest ograniczona płynność i trudności w znalezieniu kontroferty na mniej popularne waluty. Jeżeli jednak mamy czas i nie zależy nam na błyskawicznej wymianie gotówki można wypróbować wymianę bezpośrednią.

Kantor online i platformy społecznościowe powoli wypierają tradycyjne punkty wymiany walut. Niskie spready, atrakcyjne kursy, pełna wirtualizacja transakcji oraz możliwość samodzielnego ustalenia kursu wymiany, czynią z nich niekwestionowanych liderów na rynku usług finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here