Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje, często zastanawiamy się, w jaki sposób płacić za zakupy, czy różnego rodzaju atrakcje. Możemy oczywiście korzystać z karty rozliczanej w PLN, jednak wiązać będą się z tym dodatkowe koszty przewalutowania i prowizji dla banku. Zdecydowanie nie jest to dla nas korzystne rozwiązanie. Tracimy w ten sposób nawet do 10% środków! Czy istnieje alternatywa? Tak!

Wymiana online

Wymiana walut w kantorze internetowym jest prosta i szybka. Wystarczy nam do tego konto walutowe w swoim banku i urządzenie z dostępem do Internetu. Kantory internetowe oferują nam o wiele niższe spready niż te, na które możemy liczyć w bankach i kantorach stacjonarnych. Spread jest różnicą pomiędzy ceną kupna i sprzedaży danej waluty. Im jest niższy, tym transakcja jest dla nas bardziej opłacalna. Dzięki wymianie online możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. To korzystne rozwiązanie nie tylko dla osób wyjeżdżających za granicę, ale też dla tych, którzy często dokonują zakupów online, opłacają kredyt walutowy, a także przedsiębiorców. O tym, w jaki sposób mogą skorzystać ci ostatni, więcej mówi artykuł: Jak kantory online pomagają firmom MŚP? W kantorze online, w sposób bezpieczny i wygodny możemy wymienić pieniądze o dowolnej porze. Pamiętajmy o tym, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę przed wyjazdem. Dzięki uważnemu śledzeniu kursów będziemy bowiem w stanie dokonać transakcji najkorzystniej.

Wyjazd

Wymieniając pieniądze w kantorze internetowym i płacąc kartą walutową podczas wakacji, przy wydatkach rzędu 2000 EUR oszczędzamy około 350 zł. O tyle więcej kosztowałyby nas płatności kartą rozliczaną w PLN. Wystarczy porównać kurs dolara w banku i na stronie https://kantoronline.pl/kurs-usd-pln, by zobaczyć różnicę spreadu. Nie zapominajmy, że za wypłatę z bankomatów za granicą, bank pobiera prowizję! Jeśli korzystamy z karty rozlicznej w PLN, poniesiemy dodatkowo koszt przewalutowania. Banki stosują przelicznik po własnych kursach, a te zwykle są dla nas niekorzystne. Możemy także wymienić gotówkę w kraju, a następnie płacić nią za granicą. Posiadanie zbyt dużej ilości pieniędzy w portfelu nie jest jednak bezpieczne i naraża nas na ryzyko kradzieży lub zagubienia pieniędzy. Znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zatem karta walutowa i wymiana pieniędzy online.

Jeśli nie chcemy, by banki zarabiały na naszych wyjazdach zagranicznych, czy zakupach, możemy sami zadbać o swoje finanse i wymieniać waluty w kantorach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here