Twój biznes dynamicznie się rozwija? Już wkrótce może okazać się, że Twoja doba jest za krótka, a praca po kilkanaście godzin dziennie zdecydowanie wyczerpuje Twoje pokłady energii. Warto wówczas rozważyć powierzenie części obowiązków w ręce kogoś, kto zadba o właściwe wypełnianie Twoich obowiązków. Nie potrzebujesz osoby, która codziennie będzie towarzyszyć Ci fizycznie podczas pracy i obawiasz się wysokich kosztów? Rozważ skorzystanie z usług wirtualnej asystentki!

Wiele osób z pewnością zastanawia się, kim właściwie jest wirtualna asystentka. Jest to osoba, która może kompleksowo pomóc Ci w prowadzeniu Twojego biznesu. Wśród zadań, które możesz zlecić znajduje się analiza konkurencji, tworzenie ogłoszeń o pracę, budowa bazy danych w oparciu o CV wartościowych kandydatów czy obsługa klienta na portalu Facebook. Nie przepadasz za przeglądaniem stosu CV? Zleć to wirtualnej asystentce. Nuży Cię misterne tworzenie prezentacji na spotkanie biznesowe? Twoje wsparcie zrobi to za Ciebie! Wirtualny asystent ma być osobą, która zajmie się wszystkimi rzeczami, na które sam nie masz czasu. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz możliwość optymalizacji swojego czasu pracy, a co za tym idzie – zyskasz wolne godziny, które będziesz mógł poświęcić swojej rodzinie lub na odpoczynek. Sama praca stanie się dużo bardziej efektywna, a Ty będziesz mógł się skupić na najważniejszych zadaniach, które przynoszą Ci satysfakcję oraz realny zysk.

Choć sama asystentka jest wirtualna, to jej zadania są jak najbardziej prawdziwe, a efekty pracy – namacalne. Zauważysz je wraz z nowym postem na blogu, opisem kolejnych produktów w sklepie internetowym czy podczas organizacji firmowych wydarzeń. Wszystkie formalności możesz powierzyć asystentce.

Częstotliwość i forma kontaktu zależy wyłącznie od Twoich preferencji. To Ty wybierasz również, jakie konkretnie obowiązki jej powierzysz. Takie rozwiązanie najlepiej pozwoli dopasować pakiet i opcje do Twoich wymagań i potrzeb, co zapewnia maksymalny komfort współpracy dla obu stron.

Jak powszechnie wiadomo, w biznesie czas to pieniądz. Ile więc kosztuje skorzystanie z usług wirtualnej asystentki? Według średniego cennika jest to kwota około 50 złotych, którą można pomniejszyć, korzystając z pakietu obejmującego większą ilość godzin. Z całą pewnością jest to atrakcyjna kwota biorąc pod uwagę ilość obowiązków i jakość ich wypełniania. Dodatkowo przedsiębiorca, który zdecyduje się skorzystać z usług asystentki online, nie ponosi kosztów składek i ubezpieczeń, które potrafią mocno obciążyć firmowe konto. Jedyne wydatki to wynagrodzenie dla swojego nowego współpracownika, dzięki czemu zyskujesz możliwość zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy, którą możesz z powodzeniem zainwestować w dalszy rozwój Twojej firmy i spełnianie własnych marzeń.

Nie da się również ukryć, że zawód wirtualnej asystentki to obecnie jedna z prężniej rozwijającej się branż. Swoich sił w tym zawodzie próbują zarówno doświadczone osoby, które przez wiele lat pracowały w branży, jak i całkowicie nowe, które po gruntownym przeszkoleniu stają się prawdziwymi specjalistami w swoim fachu. Jest to gwarancja świeżego spojrzenia na każdy temat oraz obeznania z każdym tematem, którego wymaga dany klient. Warto również zdawać sobie sprawę, że każda asystentka regularnie przechodzi kursy, które pomagają w efektywniejszym wykonaniu powierzonych zadań. Takie działania zapewniają aktualizację wiedzy oraz dopasowanie umiejętności pracowników do trendów panujących na rynku.

Ostatnimi czasy powstaje coraz więcej firm oferujących usługi wirtualnych asystentek, warto więc dokonać przemyślanego i rozsądnego wyboru. Takowym z pewnością jest zaufanie specjalistom, którzy obecni są na rynku od dłuższego czasu i oferują plany dopasowane do potrzeb klientów. Wśród takich firm warto wyróżnić m.in. firmę BrandAssist, która oferuje również usługi wirtualnej recepcji oraz szkolenia dla osób planujących rozpoczęcie pracy w nowej branży. Doświadczona i sprawdzona firma to gwarant dobrze wykonanej usługi, dzięki czemu nie będziesz musiał osobiście nadzorować każdego elementu Twojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here