wózek dla lalek - jaki wybrać?

Małe dziewczynki uwielbiają naśladować swoją mamę, dlatego w pewnym momencie proszą o swój pierwszy pojazd dla lalek. Wózki dla lalek sprawiają wiele radości małym dziewczynkom, lubią one w nich wozić swoje lalki, naśladując w ten sposób własną mamę.

Dzięki wózkom dla lalek dziewczynki mogą odgrywać rolę dorosłych oraz wyrabiać takie cechy osobowości, jak opiekuńczość, empatia, czy odpowiedzialność.

Przeznaczenie wózka dla lalek

Przed zakupem najpierw musimy dowiedzieć się do czego ma służyć ten wózek. Na rynku mnogość wózków jest dość duża, znajdziemy wózki dla lalek dla najmłodszych dzieci, które ukończyły rok, jak i wózki dla nieco starszych dzieci, mających 5 lat.

Podstawowa różnica pomiędzy takimi wózkami to wielkość. Wózki, które są dedykowane młodszym dzieciom są decydowanie niższe, mniejsze. Z kolei starsze dzieci, potrzebują wózka większego i bardziej masywnego.

Wózki dla lalek dla dzieci

Jeżeli zamierzamy kupić wózek dla dziecka, które ukończyło rok, należy wybrać wózek w formie pchacza. Dlaczego? Tak małe dziecko dopiero za około rok zacznie bawić się wózkiem zgodnie z przeznaczeniem. Do tego czasu wózek może nie przetrwać, jeżeli będzie wykonany z materiałów gorszej jakości. Wózek dla najmłodszych dzieci musi być stabilny i odporny na uszkodzenia.

Drewniany wózek dla lalek, czy to dobry wybór?

Wózkami drewnianymi bawią się zarówno dziewczynki oraz chłopcy. Dziewczynki w wózku przewożą lalki i pluszaki, z kolei chłopcy swoich zabawki: samochodziki i figurki. Wózek dla lalek wykonany z drewna jest ekologiczny, solidnie wykonany i trwały. Dodatkowo jest bezpieczny dla dziecka i może być używany przez niego przez wiele lat.

Ostatnimi czasy wielu rodziców decyduje się na zakup wózka drewnianego dla swojego dziecka. Głównie ze względu, że posiadają one lepsze opinie. Mówi się, że jest to solidniejszy i trwalszy wybór, niż wózek wiklinowy lub plastikowy. Jedyną wadą tych wózków jest wyższa cena, czasami może ona zniechęcić potencjalnych klientów. W takiej sytuacji należy wziąć pod uwagę fakt, że taka zabawka posłuży dziecku przez naprawdę długi okres czasu.

Przeczytaj też: http://www.margines.pl/wedkowanie-jakie-gry-dla-dzieci-zachecaja-do-tej-czynnosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here