Wrocław - najlepsze miasto do pracy i życia - dlaczego?

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najlepszych miejsc do życia, co potwierdza ranking European Cities and Regions of the Future 2018/19, w którym Wrocław uplasował się na wysokich pozycjach w różnych kategoriach. Ponadto został doceniony jako miasto najlepsze do mieszkania i pracy pod względem przyjazności dla osób, które postanowiły się tu osiedlić, oraz jest wskazywany jako najlepszy kierunek do relokacji.

Zawody poszukiwane we Wrocławiu

Przed podjęciem decyzji o przeprowadzce, najważniejszym kryterium jest praca. Wrocław jest jednym z miast, w których rynek pracy obfituje w różnego rodzaju oferty. Wśród zawodów szczególnie poszukiwanych znajdują się: informatyk, programista i grafik komputerowy. Ponadto na brak ofert nie będą również narzekać: kucharze, kelnerzy, barmani, ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki. Poszukiwani są również murarze, tynkarze oraz pracownicy budowlani. 

Mieszkanie we Wrocławiu

Ponad 50% powierzchni Wrocławia zajmują tereny zielone. W związku z tym miasto jest jednym z kandydatów do miana Zielonej Stolicy Europy 2019. Z tego względu jest miastem szczególnie przyjaznym i oferującym wiele miejsc, w których można wypocząć na łonie natury bez konieczności oddalania się od centrum metropolii. Ceny wynajmu we Wrocławiu są nieco wyższe niż w innych miastach, ale nie przewyższają warszawskich. Ponadto opieka medyczna, oświata, infrastruktura transportu oraz oferta kulturalna sprawiają, że Wrocław jest znakomitym miejscem do “zaczęcia wszystkiego od nowa” i  do przeprowadzenia się tu wraz z rodziną.

Kultura we Wrocławiu

Wrocław jest nieprzerwanie tętniącym życiem ośrodkiem kulturalnym. Znajduje się tu wiele kin, teatrów i muzeów. Dostęp do kultury wysokiej oraz realizacja przedsięwzięć artystycznych o międzynarodowym zasięgu sprawiają, że Stolica Dolnego Śląska to niezwykle atrakcyjne miejsce do życia. Pozycję Wrocławia na kulturalnej mapie kontynentu potwierdził nadany mu w 2016 roku tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, dzięki czemu wrocławska oferta kulturalna niesamowicie się wzbogaciła. Odbywają się tutaj prestiżowe festiwale, m.in.: Festiwal Era Nowe Horyzonty, World Music Days, Avant Art Festival, Industrial Festival, Asymmetry oraz festiwal Jazz nad Odrą. Miłośnicy literatury z pewnością zadowolą wydarzenia, takie jak: Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, Międzynarodowy Festiwal Kryminału, Port Literacki, Festiwal Literatury dla Dzieci oraz Europejska Noc Literatury.

Wrocław to idealne miejsce do życia dla osób, które uwielbiają ciągły ruch, potrzebują wielu rozrywek oraz cenią sobie piękną architekturę miasta. Stolica Górnego Śląska jest warta wzięcia pod uwagę w czasie podejmowania decyzji o zmianie pracy i miejsca zamieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here