Wybrane magazyny w Polsce Zachodniej

W Polsce liczba firm zajmujących się wynajmem powierzchni magazynowych oraz hal produkcyjnych rośnie, gdyż branża ta stale się rozwija. Tym razem skupiamy się na terenach, które zdobywają coraz większe zainteresowanie inwestorów i najemców. Poniżej omawiamy wybrane ważne inwestycje, które zrealizowano na różnych terenach.

Rynek magazynowy w Polsce

Rośnie zainteresowanie magazynami na wynajem oraz halami produkcyjnymi realizowanymi w całej Polsce – nie tylko w Warszawie, Łodzi czy Wrocławiu. Przedsiębiorcy z różnych branż poszukują odpowiedniej lokalizacji, by uruchomić produkcję lub składować swoje towary i móc na bieżąco realizować otrzymane zamówienia. Popularność zyskują też magazyny w Zielonej Górze, Szczecinie czy innych miastach, które do tej pory nie cieszyły się dużą popularnością.

Najpopularniejsze lokalizacje

Magazyny do wynajęcia w Zielonej Górze, Łodzi czy Warszawie muszą przede wszystkim odpowiadać na potrzeby najemcy. Warto najpierw przeanalizować i określić swoje potrzeby – jak wielkość powierzchni – aby dopasować najlepsze miejsce. Niektórzy budują sami własne obiekty, ale jednak bardziej popularny jest wynajem powierzchni magazynowych w Zielonej Górze, w Lublinie, pod Warszawą czy w innym mieście.

Magazyny na wynajem w Zielonej Górze

Zielona Góra to przykład miasta, które rośnie w siłę – przybywa tu powierzchni magazynowych, a także rośnie na nie popyt. Mieści się tu m.in. ważna inwestycja CCC – sklep eobuwie.pl na siedzibę centrum logistycznego wybrał Zieloną Górę. Warto dodać, że jest to centrum logistyczne o rekordowej powierzchni. Cały czas powstają magazyny i hale produkcyjne w Zielonej Górze, dlatego rozważane jest wydzielenie jeszcze jednej strefy ekonomicznej.

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny

Na uwagę zasługuje także Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny. Najemcy mają do dyspozycji bardzo dużą powierzchnię i mogą wynająć różne obiekty, zależnie od potrzeb. Lokalizacja ta budzi zainteresowanie także zachodnich sąsiadów – niemieccy najemcy chętnie prowadzą tu swoje biznesy. Teren ma status specjalnej strefy ekonomicznej i oferuje  magazyny, składy i inne inwestycje.

Wielkopolska. Magazyny niedaleko Poznania

Poznań słynie jako centrum logistyki i handlu. Poza tym stolica i najważniejsze miasto województwa wielkopolskiego stanowi główny węzeł transportowy – Poznań jest dogodnie skomunikowany. Panattoni Park Poznań Lotnisko czy też Goodman Airport Logistics Centre to przykładowe inwestycje, które tu zrealizowano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here