Zakładając firmę, należy wskazać rachunek bankowy, z którego będziemy korzystać w celach związanych z naszą działalnością gospodarczą. Szczególnie w tym przypadku warto mieć na uwadze przelewy do ZUS i US, ale także są to różnego rodzaju zakupy produktów oraz oprogramowania potrzebnych, by nasza firma działała, i przelewy od klientów za wykonane zlecenie lub otrzymany produkt.

Już nie takie drogie konto firmowe

Jeszcze jakiś czas temu konta przeznaczone dla firm wiązały się z dużymi kosztami, które odstraszały właścicieli małych firm i mikroprzedsiębiorstw. Ze względu na względnie małe przychody nie mogli sobie pozwolić, by mieć oddzielny rachunek bankowy przeznaczony specjalnie do celów związanych z działalnością firmy. Na szczęście z biegiem lat sytuacja stała się o wiele bardziej sprzyjająca i aktualnie można korzystać z konta firmowego praktycznie za darmo.

W Banku Zachodnim WBK Konto Firmowe Godne Polecenia może nic nie kosztować, jeśli co miesiąc, korzystając z tego rachunku bankowego, wykonamy płatność podatku lub składki ZUS. Dodatkowo za darmo można wykonać 25 przelewów internetowych w miesiącu! Dodatkowo nie zapłacimy nic za kartę, jeśli przez bank zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 400 zł, przy czym wpłaty i wypłaty gotówkowe z pomocą karty także nic nie kosztują. Na przykładzie widać, że istnieje kilka warunków, by nic nie płacić za konto firmowe, ale są na tyle dogodne, że korzystając na co dzień z rachunku bankowego, bez problemu będziemy mogli je spełnić.

Pełna lista kont firmowych w BZ WBK znajduje się na stronie https://www.bzwbk.pl/firmy/rachunki/rachunki.html

Lepsza organizacja

Korzystanie w celach osobistych i związanych z działalnością gospodarczą z jednego konta może nie być zbyt dobrym rozwiązaniem. Problemy mogą wystąpić w razie potrzeby przedstawienia wyciągu w urzędzie – mieszanie się transakcji osobistych i firmowych zdecydowanie utrudni jakiekolwiek postępowanie, a dodatkowo w przypadku wsparcia ze strony rodziny lub przelewania pieniędzy między mieszkańcami jednego domu będziemy musieli tłumaczyć się z danych przelewów.

Właśnie dlatego o wiele praktyczniej mieć dwa konta i rozdzielać strefę osobistą od zawodowej nie tylko w życiu, ale także w finansach.

Wygoda użytkowania

Skoro już mowa o rozdzielaniu tych dwóch stref, warto podkreślić, że jest to także o wiele wygodniejsze. Tak samo ze względu na życie osobiste, jak i zawodowe. Dzieląc pieniądze własne i pieniądze przedsiębiorstwa o wiele łatwiej będzie nam to kontrolować. Nie będzie możliwości, że nieopatrznie wydamy pieniądze firmy na swoje własne zachcianki.

W przypadku założenia konta firmowego możemy bez problemu udzielać sobie wynagrodzenie z funduszy przedsiębiorstwa, zamiast korzystać z niego bez ograniczeń niezależnie od tego, czy używamy go w celach osobistych, czy czysto zawodowych. Pozwoli nam to na spokój w kontekście troski o płacenie składek ZUS-u czy opłacania swoich pracowników i podwykonawców.

Łatwiejsze przelewy do ZUS i US

Różnego rodzaju opłaty związane z tymi instytucjami są na porządku dziennym w życiu przedsiębiorcy. Właśnie dlatego jest to tak bardzo ważne, by wysyłanie w związku z nimi przelewów było jak najwygodniejsze i nie sprawiało żadnych problemów. To także jest argument za zdecydowaniem się na ofertę banku BZ WBK, gdyż właśnie tam wszystkie przelewy do ZUS-u i US-u nic nie kosztują!

Jednak tak czy inaczej warto przeanalizować rynek produktów finansowych, dzięki czemu będziemy w stanie uczciwie zdecydować się na odpowiednie firmowe konto bankowe, które będzie odpowiadało naszym możliwościom i potrzebom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here