W czasach telefonów stacjonarnych, abonenci dostawali informację o numerach telefonów – zarówno osób prywatnych, jak i firm – w postaci grubej książki o cienkich kartkach zapisanych drobnym drukiem. Czy dzisiejsi właściciele komórek wyobrażają sobie korzystanie z takich książek telefonicznych? Wielu raczej nie.

To gdzie szukać numerów?

Dzisiaj znacznie łatwiej znaleźć numery telefonów komórkowych i stacjonarnych. firmy i instytucje same udzielają takich informacji na swoich stronach internetowych lub fanpage’ach. Osoby prywatne najczęściej  wymieniają się numerami komórek na własną rękę. W ten sposób właściwie każdy ma swoją prywatną książkę telefoniczną przy sobie – we własnej komórce. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy chciałoby się znaleźć numer do konkretnej osoby prywatnej, ale nie ma z nią kontaktu ani przez e-mail, ani przez media społecznościowe. Także inni znajomi nie mogą często służyć pomocą w takich sprawach. Czy to oznacza, że sprawa jest beznadziejna? Nie! rozwiązanie jest prostsze, niż się do wielu osobom wydaje.

Wystarczy poszukać w Internecie

Internetu używa właściwie każdy. Najczęściej służy on właśnie do wyszukiwania najróżniejszych informacji. Ktoś wpadł jednak na świetny pomysł, aby stworzyć miejsce, w którym każdy może wpisać swój numer wraz z pozostałymi danymi teleadresowymi. tym samym może również znaleźć w nim analogiczne informacje o innych osobach prywatnych. Jest to po prostu książka telefoniczna online. Każda taka strona – w tym np. https://adconnect.pl/ksiazkatelefoniczna – działa zgodnie z zasadami przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Wszystkie zebrane tu informacje zostają dobrowolnie przekazane przez osoby, których one dotyczą. Właściciele takiej strony nie mogą wykorzystać tej bazy do żadnego celu niezgodnie z prawem. O tym wszystkim mówi regulamin każdej książki telefonicznej online oraz często udostępnione na nich pełne zasady, na jakich taka strona funkcjonuje.

Można szukać bez rejestracji

Aby korzystać z książki telefonicznej online, wcale nie trzeba się na niej rejestrować. W ramach jednego pakietu można pobrać nawet 100 raportów z danymi, które są przez konkretną książkę pobierane przynajmniej z kilku stron w sieci. Czyli użytkownik nie musi sam przeszukiwać większej ilości stron, aby znaleźć jeden numer.

Bazy danych książek telefonicznych online wciąż są wzbogacane o kolejne informacje. Jeśli w danym kwartale nie ma w nich danego numeru, nie oznacza to, że taki stan będzie miał miejsce w kolejnych miesiącach. Coraz więcej osób bowiem decyduje się wpisać swoje dane do takiej książki.

Jak wyszukać czyjś numer?

Trafiając na stronę książki internetowej online, trzeba po prostu wypełnić odpowiednie pola – chodzi o imię i nazwisko oraz potencjalnie adres zamieszkania osoby, której numer chce się wyszukać. Teraz trzeba już tylko poczekać na efekt wyszukiwania. Zazwyczaj jest to krótka chwila.

Z książki telefonicznej online korzysta się wiec szybko i intuicyjnie, a nie zabiera ona dużo miejsca. Można mieć do niej dostęp zawsze, wraz z dostępem do sieci,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here