Bardzo często osoby uzdolnione w różnych dziedzinach nauki decydują się wesprzeć również pozostałych, którzy nie do końca rozumieją i radzą sobie z konkretnymi przedmiotami. Wówczas początki przedstawiają się na zasadzie domowych korepetycji, a po pewnym czasie można zacząć myśleć nad założeniem własnej szkoły, dzięki której zyskałyby obie strony. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy zalety takiego rozwiązania i wymagania z nim związane.

Kiedy zacząć?

Generalnie na to pytanie możesz odpowiedzieć sobie sam, a mianowicie sprawdzając ile czasu poświęcasz aktualnie do udzielanie korepetycji. Jeśli ten czas przekracza zdecydowaną większość Twojego wolnego czasu lub dominuje niekiedy nad codziennym zajęciem w postaci studiów czy pracy, wówczas należy naprawdę zastanowić się nad celem tych działań.

Mianowicie rozumując logicznie, udzielane lekcje prywatne stają się jednocześnie Twoim źródłem dochodu, który zajmuje większość Twojego czasu w ciągu dnia, tygodnia i miesiąca. Wystarczy obliczyć dotychczasowe zyski i poświęcone godziny pracy, by móc ostatecznie stwierdzić na ile obecne korepetycje są dla Ciebie opłacalne. W momencie kiedy okaże się, że możesz spokojnie zająć się wyłącznie udzielaniem prywatnych lekcji, należy zacząć planować założenie własnej firmy i szkoły, co wcale nie musi być takie trudne. Największym problemem z pewnością są wszelkie formalności, aczkolwiek zawsze można skorzystać z pomocy specjalistów i doradców w tej dziedzinie, a także bliskich, którzy ten etap mają już dawno za sobą. W kwestii finansowania również warto zainteresować się różnego rodzaju dotacjami z Unii Europejskiej bądź innych instytucji wspierających początkujące biznesy.

O czym musisz pamiętać?

Wszystko oczywiście zależy od przedmiotu jakim się zajmujesz, gdyż każda dziedzina wymaga zupełnie innego przygotowania. Chodzi przede wszystkim o niezbędne akcesoria, jak na przykład podręczniki, przybory matematyczne, słowniki czy też innego typu dodatki, które pomagają przyswajać konkretny materiał. Jak wiadomo najczęściej otwierającymi się szkołami są właśnie językowe, gdzie konieczne jest wyposażenie w dobrze funkcjonujące radio, tłumacze albo inne gadżety, które nie tylko lepiej utrwalają zagadnienia, ale również ułatwiają naukę w danym miejscu.

W tym celu z pewnością przyda się tablica szkolna suchościeralna, na której będziesz mógł swobodnie zapisywać wszystkie najważniejsze regułki, zasady czy słówka z możliwością ich szybkiego zmazania. Być może wydaje się to komuś absurdalne, ale nietrudno zapomnieć o tak banalnych przedmiotach w sali jak tablica czy nawet projektor, dzięki któremu będzie można na bieżąco wyświetlać filmy i pozostałe materiały edukacyjne dostępne dla całej grupy.

Równie istotne jest miejsce odbywania się zajęć, ponieważ powinno pomieścić kilka osób, a Ty musisz zastanowić się jaką maksymalnie ilość jesteś w stanie przyjąć w ciągu jednego spotkania. Co więcej, przydadzą się osoby dodatkowe, które w równym stopniu potrafią wytłumaczyć i przekazać wiedzę innym. Wiele rzeczy składa się na założenie własnej szkoły, dlatego dobrze jest wszystko dokładnie zaplanować i zorganizować, by następnie móc utrzymywać się z jej prowadzenia i zyskiwać coraz większą popularność.   

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca w Londynie
Następny artykułPraca w Szkocji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here