Leasing jest obecnie jedną z najbardziej popularnych form finansowania samochodów. Nie tylko z uwagi na szereg profitów ekonomicznych, ale również ze względu na… wyjątkową wygodę. Podpisując umowę leasingową, zdejmiesz ze swoich ramion szereg obowiązków, które wykona za Ciebie leasingodawca. W artykule przyjrzymy się tej kwestii nieco szerzej.

Leasing, jako formę finansowania pojazdów, wybierają przede wszystkim przedsiębiorcy. To właśnie oni osiągają najwięcej korzyści, podpisując umowę z leasingodawcą.

Najważniejsze z nich to:

  • możliwość zmniejszenia podstawy opodatkowania,
  • brak konieczności angażowania własnego kapitału,
  • możliwość regularnego unowocześniania firmowej floty,
  • korzystniejsze warunki ubezpieczenia,
  • uproszczona procedura badania zdolności do spłaty rat.

Umowę leasingową mogą podpisać przedsiębiorcy, którzy posiadają minimalny staż działalności oraz Ci, którzy nie mają zdolności do zaciągnięcia kredytu bankowego. Będzie to z pewnością ogromnym walorem dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją aktywność, nie mogą pochwalić się imponującymi zyskami czy pokaźnym kapitałem.

Komfort i wygoda

Podpisanie umowy leasingowej wiąże się także ze zmniejszeniem ilości obowiązków leasingobiorcy. To leasingodawca pozostaje odpowiedzialny za rejestrację auta (w końcu to on jest formalnym właścicielem pojazdu). W zależności od zapisów umowy na jego barkach może spocząć także obowiązek ubezpieczenia.

Czy warto ubezpieczać auto poprzez leasingodawcę?

Takie rozwiązanie może okazać się wyjątkowo korzystne dla portfela. Dzięki umowom z ubezpieczycielami, leasingodawcy otrzymują zdecydowanie korzystniejsze niż indywidualni klienci warunki finansowe. Biorąc pod uwagę fakt, że do zawarcia umowy  leasingowej niezbędne jest wykupienie nie tylko OC, ale również AC, oszczędności mogą być naprawdę znaczne.

Serwis i przeglądy w leasingu

Kwestie wykonywania serwisu i przeglądu samochodu – podobnie jak ubezpieczenia – regulują zapisy umowy. W większości przypadków obowiązek dokonywania napraw i regularnych przeglądów technicznych jest obowiązkiem leasingodawcy. Coraz częściej zdarza się jednak, że „przejmuje” je leasingodawca.

W takim przypadku, zadaniem leasingobiorcy jest więc jedynie użytkowanie auta w sposób odpowiadający jego właściwościom i przeznaczeniu. A jedyną rzeczą, o którą musi zadbać jest pełen bak.

Jeśli szukasz leasingodawcy, który wykona za Ciebie niezbędne przeglądy oraz czynności serwisowe, skorzystaj z usług Toyota Leasing, wybierając Leasing SMARTPLAN na nowe samochody.

Jeśli wybierzesz leasing z serwisem, leasingodawca zapewni Ci:

  • koordynowanie czynności serwisowych, przeglądy okresowe i naprawy z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych oraz polecanych przez Toyotę materiałów eksploatacyjnych;
  • zakup, wymianę i składowanie opon w ASO Toyota;
  • likwidację szkód;
  • pomoc w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń na drodze;
  • aranżowanie dostarczenia pojazdu zastępczego;
  • całodobową opiekę Centrum Technicznego.

 

Leasing SMARTPLAN na nowe samochody to niskie i przewidywalne koszty użytkowania pojazdu, możliwość obniżenia miesięcznej raty nawet o 60 proc. oraz możliwość wymiany auta na nowe nawet co 3-4 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here