Internetowy kredyt bez badania zdolności to dla wielu klientów alternatywa dla pożyczek udzielanych przez banki. Warto jednak pamiętać, że mimo kilku zalet, jego zaciągnięcie wiąże się zwykle z dużymi problemami i, co najważniejsze, zbędnymi wydatkami.

Spłata poprzednich pożyczek nie zawsze ci się udawała. Wszystkie swoje zobowiązania wprawdzie już uregulowałeś, ale nie obyło się bez problemów. Opóźnienia – nawet kilkutygodniowe – w spłacie rat i wypowiedzenie przez bank jednej z umów sprawiły, że teraz trudno jest ci zaciągnąć kredyt. Tym bardziej, że twoje dochody nie są zbyt wysokie i, na domiar złego, pochodzą z pracy wykonywanej w oparciu o umowę o dzieło. Wiesz, że banki na twoje wnioski kredytowe nie będą patrzyły przychylnie, więc postanawiasz wziąć pożyczkę online.

Czy kredyt online to dobre rozwiązanie?

To z pozoru naprawdę dobre rozwiązanie. Jest przede wszystkim wygodne. By uzyskać pieniądze, nie musisz bowiem wypełniać wniosków, kompletować zaświadczeń i czekać w długich nieraz kolejkach. Wszystkie formalności załatwisz nie ruszając się z fotela, a decyzję otrzymasz SMS-em lub mailem nawet po kilku minutach. Firmy oferujące internetowy kredyt często nie sprawdzają też swoich klientów w bazach BIK i KRD, co dla osób z niezbyt dobrą historią kredytową i niską zdolnością oznacza brak problemów z uzyskaniem pożyczki.

Czego się spodziewać?

Czy jednak internetowe pożyczki bez BIK mają same zalety? Oczywiście nie, a decyzja o zaciągnięciu jednej z nich może mieć – i zwykle ma – bardzo przykre skutki. Musisz bowiem pamiętać, że przyznanie pożyczki osobie z negatywną historią kredytową to spore ryzyko, które firma zrekompensuje sobie dużymi kosztami. Nie zapominaj też, że każde, nawet najmniejsze opóźnienie w spłacie rat w większości firm skutkuje wypowiedzeniem umowy i skierowaniem sprawy do sądu, a następnie do komornika.

Komu zaufać?

Skoro internetowe pożyczki bez BIK nie są ani opłacalne, ani bezpieczne, co zrobić, jeśli nie dysponując zdolnością, potrzebujesz większej sumy pieniędzy? Czy niekorzystna historia w BIK-u oznacza, że kredyty bankowe są dla ciebie niedostępne? Choć rzeczywiście może to być spore utrudnienie, to jednak nawet bez wzorowego BIK-u i KRD możesz ubiegać się o kredyt bankowy. By wyszukać odpowiednie dla ciebie oferty, potrzebna jest jednak znajomość rynku usług finansowych, która pozwoli złożyć wnioski do banków o stosunkowo niewielkich wymaganiach wobec kredytobiorców. Dlatego w takich sytuacjach najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług dobrego doradcy finansowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Dobre Kredytowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here