Jak obcokrajowcy uczą się języka polskiego

Nauka języka polskiego nie należy do najłatwiejszych, lecz to gra warta świeczki. Obcokrajowcy coraz częściej korzystają z takiej możliwości, dzięki czemu mogą znacznie łatwiej zdobywać wiedzę na wyższych uczelniach i pewnie stąpać po ścieżkach kariery zawodowej w naszym kraju. 

Wygodna nauka z domu

Nauka zdalna to obecnie bardzo popularny model, w którym cudzoziemcy odkryli wiele atutów. Takie zajęcia prowadzi Szkoła Języka Polskiego dla Obcokrajowców KLUB DIALOGU. Studenci bardzo polubili takie rozwiązanie i zauważają, że przyswajanie wiedzy w domowym zaciszu jest niezwykle efektywne. 

Niekwestionowanym atutem zdalnych zajęć jest wygoda. Wystarczy tylko dostęp do internetu, aby móc uczyć się za pośrednictwem darmowych narzędzi – Microsoft Teams, Skype, Zoom czy Hangouts. Ich obsługa jest banalnie prosta, dlatego nawet początkujący użytkownicy radzą sobie z nią doskonale. 

Kolejną zaletą jest oszczędność czasu. Studenci nie przyjeżdżają do szkoły, dzięki czemu swobodnie realizują swoje pasje. Ponadto w przypadku zajęć online, można znacznie łatwiej przełożyć godzinę zaplanowanych zajęć. Lektorzy z KLUBU DIALOGU zgodnie podkreślają, że podczas zajęć za pośrednictwem internetu studenci są znacznie bardziej aktywni i chętniej zadają pytania. Prawdopodobnie wiąże się to z poczuciem pewnej anonimowości oraz niezrównanym komfortem nauki z domu. 

W pozostałych kwestiach zajęcia online w żaden sposób nie różnią się od tradycyjnych lekcji prowadzonych w klasie. Realizowany jest dokładnie ten sam program, dzięki czemu obcokrajowcy zawsze zdobywają cenne wiadomości. 

Nauka na poziomie

Zajęcia zdalne nie przeszkadzają, aby poza nauką języka, studenci mogli opanować również elementy polskiej kultury oraz zwyczaje, jakie towarzyszą Polakom na co dzień. Wszystko po to, aby uczestnik kursu po jego zakończeniu doskonale odnalazł się w społeczeństwie i mógł cieszyć się każdym dniem spędzonym w naszym kraju. Lektorzy, którzy tworzą KLUB DIALOGU zawsze, wychodzą z założenia, że kluczowym aspektem w zdobywaniu wiedzy jest właśnie… dialog. Wówczas nauka jest nie tylko efektywna, ale przede wszystkim przyjemna.

Kursy przystępne dla każdego

Kursy dostępne w SZKOLE DIALOGU śmiało polecić można każdemu obcokrajowcowi, który pragnie opanować język polski i swobodnie rozmawiać z Polakami. Wieloletnie doświadczenie lektorów oraz indywidualne podejście do studentów sprawiło, że nauka zdalna stała się znacznym udogodnieniem i przebiega bez żadnych niedogodności. Nic więc dziwnego, że frekwencja podczas lekcji jest bardzo wysoka, a nowych kursantów nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here