Oczko w głowie

Pociechy chcą się bawić. Interakcje z innymi dziećmi są bardzo dobre z psychologicznego punktu widzenia. Pozwalają nauczyć się życia w społeczeństwie a jednocześnie nawiązywać rozmowy na interesujące je tematy. Bo w końcu łączą je wspólne pasje oraz postacie z bajek.

To nie to

Naturalnie dobry kontakt z rodzicami i osobami starszymi to bardzo ważny aspekt. Dzięki temu dzieci mogą nauczyć się ogólnie przyjętych zasad. Na dłuższą metę jednak dzieci w pewnym wieku będą nudziły się w towarzystwie dorosłych. Różnica zainteresowań oraz podejścia do problemów będzie tworzyła barierę. Właśnie dlatego ważne jest, żeby organizować dla potomstwa zabawę w jego grupie. Z początku są to spotkania w grupie z klasy lub grupy sportowej.

Imprezy dla dzieci

Szkoły co jakiś czas decydują się na zorganizowanie dyskoteki dla swoich podopiecznych. Dzięki temu najmłodsi mają okazję zobaczyć jak wygląda zabawa tego typu. W ramach takiego przedsięwzięcia mogą rozmawiać na tematy, które ich interesują ale także przebrać za postacie z ulubionych bajek. Całość odbywa się pod czujnym okiem nauczycieli i chętnych rodziców, dzięki czemu każda pociecha może czuć się bezpiecznie.

Wycieczki

Co jakiś czas organizowane są wycieczki szkolne. Na takich wyjazdach dzieci uczą się podczas zwiedzania oraz słuchania wypowiedzi przewodników. Jednocześnie to dobry czas dla integracji. Są w końcu z dala od domu i muszą sobie w pewien sposób radzić samodzielnie. To świetny moment, żeby sprawdzić swoją odpowiedzialność. Podczas pobytów w domkach również organizowane są dla najmłodszych imprezy. Mają oni wtedy okazję poczuć się troszkę jak dorośli. Są w końcu z dala od rodziców.

Bardzo ważnym dla naszych pociech jest, żeby próbować być samodzielnym i odpowiedzialnym. Wyjazdy oraz imprezy to chwila, kiedy dzieje się się dużo nowych sytuacji. Nie ma czujnego oka rodziców, więc istnieje szansa sprawdzenia swoich umiejętności w życiu codziennym. Dla dzieci w takich momentach budują się wspomnienia, no i wiele historii do opowiedzenia w domu. Po za olbrzymią dawką wiedzy to jednocześnie bardzo dobra zabawa. Na podstawie zachowania małoletnich po za kontrolą rodziców buduje się również zaufanie. Dzieci cieszą się, że rodzice im ufają a rodzice, że mogą zaufać dzieciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here