Kredyty gotówkowe pozwalają otrzymanie gotówki szybko i bez formalności. Banki, z reguły, tworzą swoje produkty w ten sposób, żeby ich uzyskanie nie wymagało zabezpieczeń. Coraz większą popularnością cieszą się tanie pożyczki gotówkowe dostępne przez Internet za pośrednictwem wniosku online. Wszyscy wnioskujący o kredyty bankowe chcieliby uzyskiwać te jak najtańsze i na jak najkorzystniejszych warunkach. Poszukiwania jak najkorzystniejszych ofert kredytowych powinniśmy rozpocząć z porównywarką finansową i kalkulatorem kredytowym. Tak jest łatwiej, szybciej i konkretniej. Szukając taniego kredytu warto poprosić bank o wyliczenie rzeczywistej stopy oprocentowania kredytu. Parametr ten przedstawia wszystkie miesięczne koszty jakie ponosić będzie klient decydując się na wybraną ofertę. Im RRSO jest niższe, tym niższe będą raty i całkowity koszt pożyczki.

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kalkulator kredytu gotówkowego to z reguły formularz z polami do uzupełnienia i Tani kredyt gotówkowysuwakami, za pomocą których możemy ustalić wysokość naszego potencjalnego kredytu gotówkowego. Wpisujemy wysokość pożyczki, liczbę rat, zaznaczamy możliwość ubezpieczenia czy to, czy kredyt ma być bez zgody małżonka, czy ze zgodą. Kalkulator kredytowy pozwala jedynie na ogólne zorientowanie się w warunkach kredytu, np. ile będzie wynosiła rata kredytu.

Najlepszy tani kredyt gotówkowy

Najlepszym sposobem by znaleźć tani kredyt gotówkowy, jest sprawdzenie jego kosztów w kilku różnych bankach. Oczywiście przy założeniu że w każdym jednym podamy tą samą kwotę kredytu oraz identyczny okres jego spłaty. Po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy, a jeszcze przed podpisaniem umowy właściwej, bank ma obowiązek dostarczyć przyszłemu kredytobiorcy formularz informacyjny. To w nim zawarte są wszystkie informacje dotyczące przyszłych kosztów zaciągania zobowiązania. Warto zwrócić w nim uwagę szczególnie na tabele opłat i prowizji. Pokazuje ona, jak dużo zapłacimy za kredyt, jednak bez uwzględnienia umów dodatkowych np. założenia i prowadzenia konta bankowego, kosztów przelewu a także opłat za spóźnienie się z uregulowaniem raty. Możemy także zapoznać się z  rankingami kredytów gotówkowych, które są aktualizowane na bieżąco i uwzględniają wiele parametrów.

Ważne czynniki przy wyborze taniego kredytu gotówkowego

  • łączna suma do spłaty – dzięki niej zdołamy w detalach określić całkowity koszt kredytu.
  • RRSO – im niższe, tym korzystniej, albowiem określa ono całościowy koszt kredytu
  • wysokość prowizji – najlepiej jest poszukać kredytu bez prowizji
  • cena ubezpieczenia –nie są przeważnie obligatoryjne, pomimo tego należałoby jednak zabezpieczyć się od wypadków mogących uniemożliwić spłatę zobowiązania

Mimo że kredyt gotówkowy jest w swej konstrukcji bardzo prostym produktem bankowym, to jego wybór już taki prosty nie jest. Ważna jest bowiem nie tylko cena kredytu, ale również warunki, na jakich bank udziela finansowania, oraz właściwe dopasowania do kredytobiorcy. Nie bierzmy kredytu pierwszego z brzegu, żeby na tym nie stracić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here