tusz HP 652

Kontrola firmowych wydatków jest niezwykle ważna. Nieświadomie można stanowczo za dużo wydawać na prozaiczne rzeczy, jak np. materiały eksploatacyjne. Drukarki w Twoim biurze wykorzystują tusz HP 625? Podpowiadamy, gdzie możesz kupić je taniej!

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek przedsiębiorstwo bez sterty dokumentów. Chociaż współcześnie dzięki technologii wiele z nich może z powodzeniem mieć formę jedynie elektroniczną, większość nadal trzeba mimo wszystko drukować na papierze. W polskich biurach często można znaleźć drukarki zasilane przez tusz HP 625. Potrzebujesz właśnie takich wkładów? Dowiedz się, zaoszczędzić na ich kupnie!

Ile kosztuje tusz HP 652?

Modele drukarek, do których dedykowany jest tusz HP 652, są dostosowane do wykorzystywania w warunkach biurowych. Są odpowiednio bardziej wydajne, dlatego wystarczają na dłużej. Podstawowy czarny kartridż wystarczający na zadrukowanie 360 stron kosztuje ok. 75 zł. W prężnie działającym przedsiębiorstwie taki wkład może wyczerpać się przynajmniej raz w miesiącu. Polski pracownik biurowy podobno średnio drukuje ok. 30 stron dziennie! Duża liczba faktur, dokumentów, raportów oraz innych pism sprawia też, że zwykle inwestuje się w przynajmniej kilka urządzeń.

Jeśli we własnym zakresie drukuje się także np. materiały promocyjne, konieczne będzie również kupno dodatkowego kartridża z tuszem HP 652, który uzupełni paletę CMYK – Cyjan (intensywny niebieski), Magenta (głęboki róż), Yellow (żółty) i Key Colour (kolor kluczowy, czyli czerń). Kosztuje on ok. 70 zł, a także ma nieco mniejszą wydajność (200 stron).

Czy kupowanie tuszu HP 652 się opłaca? Jak zmniejszyć wydatki na drukowanie?

By sprawdzić, czy kupno tuszu HP 652 jest opłacalne, przeprowadźmy krótką symulację. Załóżmy, że w firmie korzysta się z czterech drukarek – trzech wykorzystujących jedynie czarny tusz oraz jednej służącej do kolorowych wydruków. Przyjmijmy, że dziennie średnio drukuje się na każdej z nich po 10 stron. W 2020 roku przewidziane było 253 dni roboczych. Według obliczeń, trzeba by dokupić przynajmniej 28 kartridżów czarnych oraz 12 kolorowych. Daje to roczny koszt 2940 zł. Prawie 3 tysiące złotych trzeba przeznaczyć jedynie na wkłady do drukarek! Przy tym, koszty druku wyglądają następująco: jedna strona w czerni to ok. 20 gr, a jedna w kolorze to ok. 35 gr. Jak widać, jeśli chodzi o wydruki czarno-białe, bardziej opłacalne byłoby korzystać z punktu ksero. Zawsze warto spróbować ograniczyć wydatki na tusz HP 652.

Wielu przedsiębiorców zamawia materiały eksploatacyjne z hurtowni, ale nie zawsze udaje się znaleźć korzystną ofertę. Co więcej, oszczędność wynosi wtedy średnio ok. kilkanaście złotych na sztuce, co nie każdego może satysfakcjonować. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zakup tzw. wkładów zamiennych tuszu HP 652. Idealnie pasują do kompatybilnych urządzeń i działają bez zarzutu. Gwarantują świetną jakość wydruku, a do tego często są dostępne w o wiele wydajniejszych wariantach. Najbardziej różnią się ceną – są nawet kilkukrotnie tańsze. Zmniejszenie wydatków z 3 tysięcy do tysiąca to spora oszczędność!

Gdzie można tanio kupić tusz HP 652?

Tak jak w przypadku wielu innych produktów, tusz HP 625 w dobrej cenie można znaleźć w Internecie. W Sieci działa kilka sprawdzonych sklepów oferujących artykuły tego typu, jak np. www.tonerpartner.pl. Wśród dostępnych artykułów znajdują się zarówno oryginalne kartridże w hurtowych cenach, jak i zamienniki bardzo dobrej jakości. Darmowa dostawa oraz korzystny program lojalnościowy sprawiają, że można maksymalnie ograniczyć wydatki na zakup tuszu HP 625. Regularne zamówienia bardzo się opłacają i gwarantują, że w firmie nigdy nie zabraknie niezbędnych materiałów eksploatacyjnych.

Jeśli zastanawiałeś się, jak zmniejszyć firmowe wydatki, koniecznie oblicz, ile rocznie wydajesz na wkłady do drukarek. Kupując tusz HP 652 w niższej cenie możesz sporo zaoszczędzić. Ogranicz koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych, by odciążyć budżet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here