Jakie waluty warto mieć na gorsze czasy

Niestety nowy wirus obnażył słabości naszego rynku. Kapitalistyczne podejście świata przez wiele lat dawało poczucie bezpieczeństwa i możliwość życia w sposób w jaki się chciało. Dzisiaj pęka to jak bańka mydlana, a my jesteśmy przerażeni obserwując zmiany zachodzące w społeczeństwie oraz gospodarkach.

Które waluty warto mieć w czasie kryzysu?

Na pewno mocniejsze niż złotówka. Niestety ona nie radziła sobie dobrze nawet przed epidemią, która dotknęła cały świat. Rosnąca inflacja pożerała część zysków z lokat i kont oszczędnościowych. Obecnie w porównaniu do innych walut zagranicznych jest ona także słaba.

Kurs dolara osiąga szczyty i każdy kto go zakupił kilka miesięcy temu może się cieszyć z zysków. Wbrew pozorom chiński juan jest dość stabilny, chociaż kto wie czy przypadkiem za jakiś czas nie odbije się mocno. Gospodarka Chin ruszyła i powoli otrząsa się po letargu spowodowanym ogromną epidemią. Niestety Europa i Stany Zjednoczone zaczynają mieć coraz większy problem z zatrzymaniem choroby, która zaraża wiele tysięcy osób na całych kontynentach.

W celu zatrzymania epidemii zatrzymano produkcje i wiele małych przedsiębiorstw, które żyją z dnia na dzień. Mało które przedsiębiorstwo może sobie teraz pozwolić na odłożenie pieniędzy na czarną godzinę, które umożliwią przejście kryzysu suchą stopą. Wielu prezesów tak naprawdę bazowało na licznych zobowiązaniach finansowych spłacanych co miesiąc i umożliwiających dalsze funkcjonowanie.

Niestety dzisiaj nie mamy możliwości cofnąć czasu. Wiadomo, że nie wszyscy wyjdą z kryzysu obronną ręką. Będą konieczne głębokie zmiany w różnych sektorach, ale istnieje nadzieja, że po tym będzie możliwe ponowne pokonanie barier i stworzenie nowego systemu, który umożliwi rozwój gospodarki. Być może niektórzy będą zmuszeni inwestować w całkowicie nieznane sobie branże i waluty, jednakże należy pamiętać, że po każdym złym okresie przychodzi nowy, lepszy. I im głębsza depresja tym większe odbicie. Można tylko wierzyć, że będzie lepiej.

Wystarczy przeżyć okres i nie poddać się. A przy okazji wykorzystać sytuacje do możliwości rozwoju. Okres kwarantanny sprzyja odkryciu nowych pasji oraz wymyśleniu sposobu na pozyskanie większych pieniędzy. Może w tym czasie warto byłoby zastanowić się nad inwestycją w coś co za kilka lat może przynieść ogromne zyski. Dzięki takiej ilości zarobionych pieniędzy będzie można kupić działkę, dom lub mieszkanie. Oczywiście nie jest to gwarantowane, ale tylko w takich sytuacjach powstawały wielkie fortuny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here