Określenie celów może pomóc Ci pozostać na dobrej drodze i uzyskać dobre oceny, ale ważne jest, aby określić właściwe typy celów. Ustalenie nierealistycznych celów może spowodować rozczarowanie i frustrację, a ustalanie celów, które są zbyt łatwe, nie wyzwoli Cię w pełni. Właśnie tam mogą pomóc cele SMART (konkretne, mierzalne, zorientowane na działanie, realistyczne, związane z czasem). Uczenie się, jak tworzyć i pracować w kierunku możliwych do osiągnięcia celów, może pomóc Ci odnieść sukces w szkole iw życiu.

Określ, jaki cel chcesz ustawić. Istnieje wiele możliwych celów, które można ustawić, ale typ celu odnosi się do sposobu mierzenia postępu i sukcesu. Dwa główne typy to cele procesu i cele związane z wynikami.

Cele procesu koncentrują się na pracy, którą wykonasz w danym okresie. Przykładem celu procesu jest wypełnienie i przesłanie wszystkich Twoich zadań na czas w tym tygodniu.

Cele wyników skupiają się na wynikach Twojej pracy. Przykładem celu, jakim jest osiągnięcie celu, będzie uzyskanie oceny na poziomie co najmniej 90% w następnym teście.

pasazmamy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here