Elektryczne wózki widłowe, inaczej zwane również akumulatorowymi, są sprzętem przeznaczonym do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, np. w magazynach i halach produkcyjnych. Ich podstawową zaletą jest brak emisji szkodliwych spalin. Elektryczne widlaki napędzane są akumulatorami o mocy, która uzależniona jest od potrzeb konkretnych użytkowników. Przy wyborze baterii trakcyjnej do wózka widłowego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim parametry użytkowe. Wózki widłowe są urządzeniami przeznaczonymi do transportu ciężkich ładunków na stosunkowo bliskie odległości. Wykorzystuje się je przede wszystkim w transporcie magazynowym. Do pracy w zamkniętych pomieszczeniach przeznaczone są elektryczne wózki widłowe, których podstawową zaletą jest brak emisji szkodliwych spalin, a także stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Zasilanie wózków elektrycznych

Wózki widłowe zasilane są akumulatorami: bateriami AGM lub bateriami trakcyjnymi. Widlaki, zasilane bateriami AGM, dobrze sprawdzają się do transportu towarów na krótkich trasach przejazdowych. Natomiast akumulator do wózka widłowego w postaci baterii trakcyjnych dobrze sprawdzi się wówczas, gdy sprzęt do transportowania towarów, wykorzystywany jest na codziennie. Podstawową zaletą widlaków zasilanych bateriami trakcyjnymi jest stosunkowo długi czas użytkowania, a także wysoki pozom bezpieczeństwa i wytrzymałość mechaniczna.

Na co zwracać uwagę przy zakupie baterii do elektrycznego wózka widłowego?

Przy zakupie akumulatora do wózka widłowego warto zwracać uwagę na jego markę. Najlepiej zaufać firmie, która cieszy się renomą, zaufaniem klientów, a także dobrą opinią przedsiębiorców. Ponadto należy wziąć również pod uwagę indywidualne potrzeby, w tym przede wszystkim sposób użytkowania sprzętu. Nie bez znaczenia jest także – udzielany przez producenta – okres gwarancji.

Akumulator do wózka widłowego – nowy czy używany?

Odradza się zakup używanych akumulatorów do wózków widłowych, ponieważ stosunkowo łatwo ulegają one awariom. Najlepszą opcją jest wybór nowej baterii o mocy uzależnionej od sposobu użytkowania wózka. Cena nowego akumulatora do widlaka waha się od 2000 do ok. 7000 zł. Wpływ tę rozpiętość cenową ma przede wszystkim moc baterii, a także wybór producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here