Jak zaprojektować elegancki ogród

Ogród to dla wielu osób miejsce, w którym po długim tygodniu spędzonym w pracy mogą się zrelaksować. Jednak poza tym to także przestrzeń, w której urządzane są przyjęcia oraz spotkania z najbliższymi. Z tego względu warto zadbać o to, by był jak najbardziej reprezentacyjny. Poniżej dowiesz się, jak stworzyć swój wymarzony, elegancki ogród.

Rośliny

Elegancki ogród charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkowo uporządkowaną przestrzenią. Z tego względu warto zdecydować się jedynie na kilka rodzajów roślin, by uniknąć wrażenia chaosu. Najlepiej sprawdzą się rośliny o niezbyt bujnych kłączach, dzięki czemu z łatwością utrzymamy je w ryzach. Poza tym, jeśli preferujemy kwiaty, warto zdecydować się na gatunki w jasnych, neutralnych kolorach. Natomiast w przypadku dość małej przestrzeni, możemy postawić na kwiaty w dużych, geometrycznych donicach, które nie tylko ozdobią przestrzeń, ale także dodadzą całej kompozycji nieco stylu.

Meble

Jeśli chcemy, by nasz ogród pełnił funkcję reprezentacyjną, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że luksusowe meble ogrodowe muszą charakteryzować się nie tylko pięknym wyglądem, ale również funkcjonalnością. Z tego względu najlepiej zdecydować się na wyposażenie w naturalnym kolorze drewna. Przed zakupem mebli, należy przemyśleć jaką funkcję będą one pełnić. Jeśli planujesz urządzać duże przyjęcia ogrodowe, wówczas najlepszym rozwiązaniem będą meble modułowe, które pozwolą Ci na swobodne dostawianie kolejnych modułów w razie potrzeby. Dzięki temu unikniemy konieczności ciągłego dokupywania kolejnych elementów.

Strefa relaksu

Warto pamiętać, że decydując się na elegancki ogród, wcale nie musimy rezygnować z części relaksacyjnej. Ważne, by wygospodarować do tego odpowiednią przestrzeń, dzięki czemu unikniemy wrażenia dezorganizacji. Aby nasza strefa relaksu również odznaczała się nienagannym wyglądem, warto postawić na wysokiej jakości meble. W tej funkcji świetnie sprawdzą się leżaki ogrodowe oraz huśtawki, których kolory pasują do reszty wyposażenia. Poza tym możesz również postawić na eleganckie dodatki jak na przykład mały stolik kawowy, czy stylowa parasolka chroniąca przed słońcem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here