Kleje dla przemysłu – silne i trwałe spoiwa dla twojej branży

0
2019

Przemysł potrzebuje odpowiednich klejów, by skutecznie produkować swoje towary. Poszczególne branże wymagają konkretnych spoiw, dlatego ich producenci opracowują coraz to lepsze techniki ich  uzyskiwania.

Kleje do przemysłu meblarskiego

Jedną z pierwszych gałęzi przemysłu, która przychodzi na myśl o klejeniu czegokolwiek, jest przemysł meblarski. Wykorzystuje się tutaj różnego rodzaju spoiwa, w zależności od potrzeb. Kleje na bazie polioctanu winylu znane są wszystkim jako wikol. Jest uniwersalne spoiwo, które połączy zarówno drewno twarde, miękkie, jak i materiały drewnopochodne. Wikol ma specyficzny zapach i charakterystyczny biały kolor. W zależności od rodzaju schnie od kilku minut do nawet 24 godzin. Po wyschnięciu spoina staje się bezbarwna i ciężko jest usunąć ją na sucho. Dlatego należy uważać, by nie pobrudzić w trakcie prac naprawczych elementów wystroju wnętrz. Drugą grupą są kleje poliuretanowe, które charakteryzują się znacznie większą trwałością. Możemy je wykorzystać chociażby do klejenia drewnianych stopni na schodach lub przyklejenia fornirów o dużej powierzchni. Klej ten jest także powszechnie stosowany do klejenia styropianu. Może on występować pod różnymi postaciami. Dostępny jest jako twarda pianka i płyta, ale także można go użyć w formie elastycznych profili oraz folii. Klej ten występuje także w wersji termotopliwej. Oznacza to, że przed użyciem należy go podgrzać do temperatury 110 stopni Celsjusza. Gdy to się uda, należy go szybko nałożyć we wskazane miejsce za pomocą specjalnego węża lub pistoletu.

Kleje do etykiet

Oklejanie opakowań produktów jest ważnym elementem w procesie wprowadzania marki na rynek. Jakość etykiet może skutecznie wpłynąć na wzrost sprzedaży lub podważyć jakość towaru. Dlatego należy zadbać o odpowiedni sprzęt oraz klej. Gama produktów jest bardzo szeroka. Kleje standardowe to kleje akrylowe, które poradzą sobie na gładkich i suchych powierzchniach. Bardzo dobrze wiążą i mogą być stosowane w bezpośrednim i pośrednim kontakcie z artykułami spożywczymi. Mocniejszymi klejami są kauczukowe, które wykazują silne wiązanie nawet na trudnej, wilgotnej powierzchni. Są one wodoodporne, dzięki czemu ich zastosowanie jest tak szerokie. Kleje dla przemysłu opakowaniowego to także kleje termotopliwe oraz dyspersyjne. Dla tych i wielu innych gałęzi trwałe spoiwa dostarczają polskie firmy. Ofertę jednej z nich możesz sprawdzić pod tym adresem: https://fobaro.pl/pl/oferta/klejeprzemyslowe. Wspomagają oni także stoczniowców, kolejarzy, czy drukarzy. Dzięki produktom wysokiej jakości specjaliści nie tylko oszczędzają czas, ale także dbają o stan swoich maszyn i czystość środowiska pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here