Metale szlachetne dla początkujących - jak zacząć oszczędzać?

O konieczności oszczędzania na przyszłość z myślą o emeryturze zdaje sobie sprawę większość z nas. Gromadzenie pieniędzy na czas po zakończeniu aktywności zawodowej warto rozpocząć jak najwcześniej i nie tylko odkładać oszczędności, ale również korzystnie je inwestować. W ostatnim czasie formą lokowania kapitału cieszącą się niemałą popularnością jest zakup metali szlachetnych.

Dlaczego warto inwestować w metale szlachetne?

Metale szlachetne nabywane w celach inwestycyjnych to przede wszystkim złoto i srebro – to właśnie te dwa kruszce cieszą się największym zainteresowaniem osób podejmujących decyzję o lokowaniu oszczędności w kruszce. Są one wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, w tym w jubilerstwie, do produkcji elementów ozdobnych, a także w przemyśle. Oprócz złota i srebra dostępna jest również platyna i pallad. Dlaczego warto zainwestować w tego typu produkty? Przede wszystkim ze względu na możliwość zdywersyfikowania portfela inwestycyjnego oraz zabezpieczenie części majątku przed skutkami inflacji czy też niestabilnej sytuacji politycznej. Warto pamiętać, że metale szlachetne zachowują swoją wartość niezależnie od pozycji walut czy zawirowań historycznych. Oprócz tego są one akceptowalną formą płatności w większości krajów – dotyczy to zwłaszcza złota i srebra. Ponieważ nie można ich dodrukować, jak pieniędzy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie stracą na wartości. Sztabki złota czy srebra do nabycia w celach inwestycyjnych to jednak propozycja przede wszystkim dla osób stawiających na długoterminowe lokowanie kapitału. Jeśli cenisz sobie dyskrecję i chcesz mieć pewność bezpieczeństwa transakcji zamów sztabki złota na https://79element.pl/sztabki-zlota/.

sztabki złota

Od czego zacząć?

Eksperci są zgodni co do jednego – trzymanie nadwyżek finansowych na zwykłym koncie bankowym to zdecydowanie zły pomysł. Znacznie rozsądniej jest zgromadzone oszczędności korzystnie zainwestować, przy czym dobrze jest sięgać po rozmaite formy pomnażania majątku charakteryzujące się różnym ryzykiem. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy zacząć grać na giełdzie nie mając w tej dziedzinie żadnego doświadczenia ani fachowej wiedzy. Na początek warto wybrać bardziej bezpieczne sposoby lokowania kapitału, jak np. sztabki srebra i złota czy monety bulionowe. Oczywiście wiele zależy od tego, jak dużo chcemy zainwestować. Początkujący mogą wybrać nieco tańsze srebro, co pozwoli im ulokować stosunkowo niewielkie sumy. W miarę upływu czasu kolekcję produktów inwestycyjnych można stopniowo uzupełniać o kolejne elementy i poszerzać ją również o monety inwestycyjne.

Ostrożnie wybieraj dostawców!

Obecnie fizyczne metale szlachetne można kupić za pośrednictwem Internetu, nie trzeba więc nawet wychodzić z domu. Jednocześnie należy pamiętać o zachowaniu ostrożności – nabywanie sztabek czy monet inwestycyjnych od osób prywatnych wiąże się z ryzykiem, że padniemy ofiarą oszustwa. Zdecydowanie lepiej jest więc na początek skorzystać z usług renomowanych dilerów, którzy cieszą się uznaniem na rynku. Takim dostawcą jest 79th Element. Firma do oferowanych przez siebie produktów inwestycyjnych dołącza również certyfikaty potwierdzające ich jakość oraz autentyczność. Dzięki temu klienci mają pewność, że kupują wysokiej klasy metale szlachetne, a monety inwestycyjne nabywane u tego dostawcy nie są falsyfikatami.

Rafinacja złota

Rafinacja złota i innych metali

Zdarza się, że robiąc porządki w domu trafiamy na produkty ze złota lub srebra, które straciły swoją wartość ozdobną, jednak ze względu na zawartość kruszcu żal je wyrzucać. Dotyczy to przede wszystkim uszkodzonej biżuterii oraz elementów dekoracyjnych. Przetapianie metali szlachetnych ze złomu to świetny sposób, aby zyskać dodatkowe sztabki złota czy srebra. 79th Element oferuje usługę przetapiania metali szlachetnych za darmo. Wystarczy tylko dostarczyć złom srebra lub złota odpowiedniej próby, aby otrzymać sztabki złota o wadze 1 uncji lub 5 gramów. Dla uzyskania sztabki srebra o wadze 1 uncji należy zaś dostarczyć złom próby 925 o wadze 50 gramów. Z całą pewnością warto więc taką możliwość rozważyć, zwłaszcza, że nie ponosimy w związku z rafinacją metali szlachetnych żadnych dodatkowych kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here