kredyt

W naszym życiu wiele rzeczy zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Taka sama sytuacja może dotyczyć finansów, które z biegiem lat mogą ulec poprawie lub zupełnie odwrotnie – pogorszyć się. O ile pierwsza sytuacja jest dla nas korzystna i ułatwia spłatę dotychczasowych zobowiązań, to druga może już stanowić poważny problem. Jeśli Twoja sytuacja finansowa uległa zmianie, a w innym banku znalazłeś kredyt na o wiele lepszych warunkach niż te, które masz obecnie, to możesz skorzystać z kredytu refinansowego. Taki produkt finansowy został stworzony dla osób, które nie są zadowolone z obecnych warunków kredytu hipotecznego i chciałyby zmienić zasady kredytowania. Zobacz, na czym dokładnie polega kredyt refinansowy i kiedy warto jest z niego skorzystać.

Czym jest kredyt refinansowy?

Najprościej mówiąc, refinansowanie kredytu polega na jego przeniesieniu do innego banku. W momencie, gdy zdecydujesz się na kredyt w innym banku niż ten, w którym obecnie posiadasz kredyt, kredytodawca spłaca Twoją należność w starym banku. W tym momencie uwalniasz się od starego zobowiązania i zyskujesz nowe, lepsze warunki kredytowania. W ten sposób możesz wybrać kredyt, który dopasowany jest do Twoich możliwości finansowych i tym samym odciążyć swój domowy budżet. Uzyskanie atrakcyjniejszych warunków spłaty jest bardzo pomocne w momencie, gdy dotychczasowy kredyt zaczął stanowić dla Ciebie zbyt duże obciążenie np. przez zmianę pracy i obniżenie wynagrodzenia.

Dobrze dobrana oferta refinansowania może Ci pomóc zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych na kredycie hipotecznym. Dlaczego więc banki decydują się na oferowanie takich kredytów, skoro nie zarabiają na nich aż tak dużo? Powód jest bardzo prosty – chcą przyciągnąć nowych konsumentów. Obecnie istnieje wiele instytucji finansowych i każda z nich posiada bogatą ofertę kredytową. Oznacza to dość dużą rywalizację i „walkę” o klienta. Oferując lepsze warunki kredytowania, łatwiej jest zdobyć nowych klientów i skłonić ich do tego, aby zerwali dotychczasową współpracę z innym bankiem.

Komu i kiedy przyda się kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy w szczególności opłaci się osobom, które posiadają zobowiązania na duże pieniądze oraz wysoką marżę. To też dobre wyjście w momencie, gdy nie trzeba ponosić żadnych kosztów za wcześniejszą spłatę kredytu. Zanim zdecydujesz się na kredyt refinansowy https://habzafinanse.com.pl/kredyt-refinansowy/, dokładnie przeanalizuj swoją umowę dotychczasowego kredytu. Sprawdź m.in. czy kredytobiorca nie wymaga prowizji w zamian za możliwość wcześniejszej spłaty.

Jeśli posiadasz kredyt hipoteczny, jego spłata zaczęła stanowić dla Ciebie problem, a znalazłeś nową, lepszą ofertę kredytowania w innym banku, to możesz obliczyć, czy przeniesienie kredytu Ci się opłaci. Pod uwagę weź wszelkie prowizje np. za udzielenie nowego kredytu czy koszty związane z formalnościami. Jeśli nawet po dodaniu tych wszystkich kosztów kredyt refinansowy w innym banku dalej jest korzystny i pozwala Ci zaoszczędzić sporą sumę, to warto się na niego zdecydować.

Kredyt refinansowy kontra konsolidacja

Kredyt refinansowy bardzo często mylony jest z konsolidacją. Musisz jednak pamiętać o tym, że to nie to samo. Mimo że oba te produkty finansowe mogą się do siebie wydawać podobne, to różni je kilka kluczowych kwestii. Konsolidacja to połączenie ze sobą kilku kredytów, z kolei refinansowanie dotyczy tylko jednego zobowiązania – najczęściej jest to kredyt hipoteczny. Oba te kredyty pozwalają zaoszczędzić kredytobiorcy pieniądze, jednak są one stosowane w zupełnie różnych sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here