Co to jest magazyn w chmurze?
Magazyn w chmurze umożliwia przechowywanie oraz przesyłanie danych za pośrednictwem internetu do systemu znajdującego się poza siedzibą magazynu obsługiwanego przez inną firmę.
W Polsce dostępnych jest wiele systemów, które umożliwiają magazynowanie informacji w przestrzeni internetowej. Dotyczy to zarówno e-maili, obrazów, klipów wideo, plików osobistych ale również informacji magazynowych, do których mogą mieć dostęp inne firmy oraz, które możemy udostępniać między lokalizacjami.
Dostęp do plików w chmurze można uzyskać z każdego miejsca oraz każdego urządzenia z dostępem do internetu. Systemy przechowywania są dopasowywane do potrzeb związanych z wielkością przechowywanych informacji oraz z zasięgiem ich występowania.
Firmy mogą wybierać między usługą magazynu w chmurze publicznej, magazynu w chmurze prywatnej, który jest chroniony i dane objęte są kontrolą czy w chmurze hybrydowej, czyli połączenia chmury publicznej z chmurą prywatną. Chmura hybrydowa jest to najlepsza opcja przechowywania danych dla firm, ponieważ możemy decydować, które dane będą widoczne dla naszego kontrahenta.
Bardzo popularnym systemem przechowywania danych w chmurze jest program magazynowy Studio Magazyn WMS.net w technologii internetowej Microsoft ASP.net. Technologia ta pozwala na pracę nnline pracowników i klientów nie tylko na własnych serwerach podłączonych do internetu. WMS wspiera kierownika magazynu poprzez osiąganie jego najważniejszych celów jakimi są: zwiększenie wydajności pracy magazynu oraz poprawę jakości świadczonych usług logistycznych. Umożliwia szybszy rozdział pracy pomiędzy pracownikami magazynowymi. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość korzystania z nowoczesnych rozwiązań. Takie oprogramowania sprawia, że obniżamy koszty związane w prowadzeniem własnej infrastruktury sprzętowo-sieciowej.
Program ten zwiększa skalowalność oraz elastyczność aplikacji uruchamianych w środowisku współdzielonym przez wielu klientów. W firmach świadczących usługi logistyczne systemy WMS stanowią technologię wspierającą działanie systemu zarządzającego klasy ERP.