Nowoczesne lampy do salonu

Bez wątpienia oświetlenie jest elementem aranżacji wnętrza, która w ogromnym stopniu odpowiada za klimat i specyfikę atmosfery w danym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane lampy do salonu są nie tylko praktycznym wyposażeniem, które umożliwia korzystanie z pokoju, ale też spełniają rolę gustownej dekoracji. To z ich pomocą dzielimy pokój na konkretne strefy, tworzymy jego unikalny charakter po zmroku, a także ukrywamy mankamenty, podkreślając mocne strony. Oto pięć pomysłów na nowoczesne lampy do salonu, które staną się idealnym wykończeniem aranżacji pokoju.

Eleganckie lampy do salonu o geometrycznych kształtach

Wyjątkowo charakterystycznym oświetleniem do salonu są nowoczesne lampy o geometrycznych wzorach. Subtelne i niemal ascetyczne, wykonane z metalu, drutu, czy szkła albo wręcz przeciwnie – duże, wyraziste, stanowiące same w sobie nadzwyczaj oryginalny element dekoracji. Wbrew początkowym obawom niektórych osób, wahających się nad tym rodzajem oświetlenia dają one naprawdę jasne i wyraziste światło. Geometryczne lampy do salonu tego typu świetnie prezentują się w minimalistycznych wnętrzach, utrzymanych w stylu skandynawskim, modernistycznym, ale też loftowo-industrialnym. Różnorodność dostępnych rodzajów, kształtów i kolorów pozwoli bez trudu znaleźć model, odpowiadający indywidualnym preferencjom i stylowi pomieszczenia.

Nastrojowe stojące lampy do salonu

Jednym z najbardziej tradycyjnych, ale też ponadczasowych rozwiązań jest lampa stojąca w salonie. Co więcej, ze względu na swój uniwersalny charakter i mnogość dostępnych rodzajów, różniących się od siebie wizualnie wielkością i stylem sprawia, że łatwo znaleźć lampy do salonu utrzymanego w różnych estetykach. Dobrym pomysłem jest lampa z kloszem wykonanym z jasnej, transparentnej tkaniny, która optycznie powiększy wnętrze pokoju, jednocześnie tworząc w nim nastrojową atmosferę. Stojące lampy do salonu świetnie sprawdzą się także umiejscowione w okolicy sofy lub narożnika, gdyż przygaszone światło, jakie emitują doskonale sprawdza się podczas wieczornych spotkań z rodziną czy przyjaciółmi.

Lampy do salonu wykonane ze szkła

Szkło to jedno z najbardziej wdzięcznych tworzyw, z których produkowane są wszelkiego rodzaju lampy do salonu. Ponadczasowe, niezwykle eleganckie i stylowe, w zależności od barwy i grubości danego szkła, dają różny efekt świetlny. Równie dobrze sprawdza się zarówno w przypadku lamp stojących, wiszących, jak i kinkietów. Szkło nie lubi przepychu, lepiej sprawdza się w klasycznych i gustownych formach, w których główną rolę odgrywa tak naprawdę samo światło. Szklane lampy do salonu świetnie wpasują się w kompozycję wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym, skandynawskim i glamour.

Designerskie formy, kształty i kolory

Klasyczne kształty i tradycyjne rozwiązania, choć bezpieczne i ponadczasowe, nie są jedyną dostępną możliwością w kontekście oświetlenia pomieszczeń domowych. Oryginalne nowoczesne wnętrza wymagają bowiem równie designerskich dodatków, które podkreślą niezwykły charakter aranżacji. Wybór lampy do salonu o wyrazistej barwie i kształcie, która zwraca na siebie uwagę nie tylko staje się gustowną dekoracją pokoju, ale też pozwala odciągnąć uwagę od mankamentów lub mało interesujących części pomieszczenia. Sprawdzi się zarówno jako część kompozycji modernistycznie urządzonego salonu, jak również z powodzeniem wkomponuje się w bardziej stonowane wnętrza, stanowiąc najbardziej wyrazisty i najciekawszy jego element,

Lampy do salonu z funkcją regulacji światła

Entuzjaści nowinek technologicznych z pewnością zainteresują lampy do salonu z możliwością regulowania wiązki światła. Dosyć powszechne są już modele, pozwalające decydować za pomocą tak zwanego “ściemniacza” o natężeniu wiązki światła. Jest to niezwykle praktyczna funkcja, która w zależności od potrzeb i pory dnia pozwala albo rozświetlić pokój intensywnym, jasnym światłem, albo z kolei zrobić nastrojową atmosferę za sprawą rozproszonego, przygaszonego światła. Innym rozwiązaniem są jednak nowoczesne lampy do salonu, które za pomocą technologii LED pozwalają zmieniać nie tylko natężenie, ale również kolor emitowanego światła! Są one nie tylko efektowne, ale też pozwalają na zaprezentowanie aranżacji wnętrza w kilku różnych odsłonach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here