Wielu z nas nawet na co dzień robi zakupy przez internet. Aktualnie w sieci możemy zakupić niemalże wszystko – od ubrań, poprzez elektronikę, a skończywszy na jedzeniu. Do wyboru mamy także różne formy płatności, a wśród nich znajduje się standardowy przelew. Nie każdy jednak wie, że to obecnie jedna z najgorszych metod zapłaty. Dlaczego?

Niemalże każdy z nas posiada obecnie konto bankowe z dostępem on-line. Dzięki niemu możemy sprawdzać stan konta, możemy także wykonywać przelewy na wskazany numer konta. Płacimy w ten sposób rachunki, pożyczamy pieniądze rodzinie, a także opłacamy zakupy w sklepach internetowych.

Chociaż może wydawać się, że zwykły przelew to bardzo wygodna i bezpieczna forma zapłaty, to jednak w obliczu nowocześniejszych technologii jego zalety bledną. Przelew standardowy międzybankowy księgowany jest najczęściej w jeden dzień roboczy, więc trzeba na niego zaczekać. Coraz częściej słyszymy również o oszustwach związanych z przelewami – wirusami podstawiającymi inny numer konta.

Sklepy internetowe udostępniają dzisiaj klientom znacznie lepsze płatności internetowe niż przelew, który w przeszłości, obok płatności za pobraniem, był jedną metodą zapłaty za zakupy. Warto zwrócić szczególną uwagę na systemy płatności on-line, które pozwalają na wykonanie przelewu za pośrednictwem zewnętrznej firmy. Taka metoda zapłaty wcale nie jej nie przedłuża – wprost przeciwnie, nawet przelew międzybankowy oznacza szybszą realizację zamówienia.

Systemy płatności on-line są bardzo proste w obsłudze – wybieramy taką metodę zapłaty, potem wskazujemy na swój bank i od razu jesteśmy przekierowywani na jego stronę internetową. Logujemy się swoim loginem i hasłem, a potem tylko potwierdzamy przelew – formularz jest od razu wypełniony. Od razu po potwierdzeniu odbiorca płatności otrzymuje informację o jej wykonaniu i może przystąpić do realizacji zamówienia.

Taka metoda zapłaty nie tylko jest szybka i wygodna, ale również bezpieczna – możemy uniknąć ryzyka podmiany numeru konta. Zatem wtedy, gdy robimy zakupy on-line i widzimy, że sklep udostępnia zapłatę przez systemy płatności on-line, warto z nich skorzystać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here