Województwo pomorskie jest bardzo ważnym ośrodkiem na indrustrialnej mapie Polski. Przedsiębiorstwa usytuowane na jego terenie charakteryzuje bardzo duża rozbieżność branżowa, a niektóre firmy posiadają imponujące wielkościowo powierzchnie. Taki obrót sprawy ma bardzo pozytywny wydźwięk w lokalnej społeczności, tworzone są miejsca pracy pozwalające na ogólny rozwój różnych dziedzin społecznych.

Pruszcz Gdański i pomorski lider odzieżowy

Firma LPP mieszcząca się obecnie głównie na terenie Pruszcza Gdańskiego to nie tylko pomorski lider w branży odzieżowej, to jedna z największych firm tego typu w Polsce. W swoim portfolio skupia aż 5 marek doskonale znanych wszystkim bywalcom polskich i nie tylko centrów handlowych. Najciekawszym aspektem, o którym należy wspomnieć mówiąc o firmie jest posiadanie najnowocześniejszego centrum logistycznego w Środkowo-Wschodniej Europie. Ostatnimi laty obiekt przechodził liczne modernizacje oraz stale poddawany był rozbudowie, co uczyniło Pruszcz Gdański symbolem nowoczesnej logistyki.

Jednak Pruszcz Gdański to nie tylko królestwo opisywanej marki odzieżowej. To bardzo znany i funkcjonalny węzeł logistyczny, więc jest lokacją szczególnie atrakcyjną dla firm reprezentujących przeróżne branże. Niewielka odległość od portu i doskonały węzeł kolejowy sprawiają, iż magazyny do wynajęcia, pomorskie hale produkcyjne oraz towarzyszące procesom logistycznym usługi przeżywają renesans w tej okolicy. Dzięki takiemu położeniu, firmy mogą znacznie zoptymalizować koszty związane z transportem, a nowoczesne rozwiązania sprzyjają wysokiej ergonomii przechowywania.

Strefy ekonomiczne Pomorza

Ogromny wpływ na rozwój przedsiębiorczości na północy Polski miało również powstanie specjalnych stref ekonomicznych. Na terenie województwa pomorskiego występują aż dwie spośród czternastu działających w całej Polsce. Dzięki bardzo atrakcyjnym warunkom finansowym Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna ściągają potencjalnych inwestorów z całej Europy. Ma to bardzo pozytywny wydźwięk w lokalnej społeczności. Dzięki takim możliwościom zauważalny jest spadek bezrobocia i ogólna poprawa warunków życia poszczególnych mieszkańców Pomorza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here