Jesteś przedsiębiorcą działającym na skalę międzynarodową i często zawierasz transakcje z zagranicznymi kontrahentami? Do tej pory wymieniałeś w tym celu walutę w stacjonarnym kantorze lub banku? A czy zastanawiałeś się nad tym, ile z tego powodu tracisz swoich ciężko zarobionych pieniędzy? Z uwagi na wysoki spread sięgający nieraz nawet kilkunastu procent, wymiana walut w sposób tradycyjny jest mocno niekorzystna. Możesz zaoszczędzić nawet do 8% na każdej transakcji, jeżeli zaczniesz zawierać je w serwisach społecznościowej wymiany walut.

Kursy bez spreadu – jak to możliwe?

Platformy społecznościowej wymiany walut funkcjonują na zupełnie odrębnych zasadach w porównaniu do banków i stacjonarnych kantorów. W tym przypadku w ogóle nie dotyczy cię spread, ponieważ serwis wyłącznie pośredniczy w transakcjach zawieranych pomiędzy wieloma tysiącami zarejestrowanych użytkowników. Jedynie od nich samych zależy, w jaki sposób kształtują się kursy walut. Ze względu na całkowitą elastyczność, każdego dnia można znaleźć oferty znacznie lepsze w porównaniu do średnich notowań rynkowych.

Prowadzisz biznes, dlatego zdajesz sobie sprawę z tego, że przecież właściciele internetowej giełdy walutowej muszą zarabiać. Oczywiście nie działają charytatywnie. Pobierają symboliczną prowizję od każdej transakcji, lecz w związku z ogromną liczbą zarejestrowanych użytkowników, mają zapewnioną stabilność finansową. Najdłużej działająca giełda społecznościowa w Polsce to Walutomat – serwis znajdujący się pod adresem https://www.walutomat.pl/. Funkcjonuje na rynku nieprzerwanie już od 2009 roku i obecnie liczy ponad 260 tysięcy uczestników. Dzięki temu może sobie pozwolić na utrzymanie prowizji na bardzo niskim poziomie – maksymalnie 0,2% od każdej operacji wymiany walut.

Jak wiele można zaoszczędzić?

Według statystyk podanych na stronie platformy Walutomat, oszczędności użytkowników wymieniających walutę za pośrednictwem serwisu sięgają około 8% względem oferty banków i stacjonarnych kantorów. Już przy jednorazowym zakupie 1000 euro, można zyskać około 200 zł. Jako przedsiębiorca zapewne dokonujesz takich transakcji znacznie więcej, więc Twoje oszczędności będą liczone w wielu tysiącach złotych każdego roku.

W jaki sposób zawierać transakcje na giełdzie walutowej?

Wymiana walut z użyciem elektronicznej platformy jest prosta, wygodna, szybka i bezpieczna. Rejestracja oraz aktywacja swojego konta zajmie ci nie więcej niż kilkanaście minut, po czym będziesz mógł zasilić swój wirtualny portfel dowolną kwotą pieniędzy z przeznaczeniem na wymianę. Możesz od razu zaakceptować najkorzystniejsze w danej chwili kursy z bazy serwisu lub zamieścić własną ofertę. System automatycznie dobiera komplementarne względem siebie zgłoszenia, co gwarantuje sporą oszczędność czasu. Po przeprowadzonej operacji wymiany, możesz pieniądze od razu przelać na rachunek swojego kontrahenta. Nie musisz więc nawet posiadać własnego konta walutowego w banku.

Możesz być spokojny o bezpieczeństwo zawieranych transakcji. Największe platformy społecznościowej wymiany walut są zabezpieczone z użyciem tak samo skutecznych narzędzi jak te, które są wykorzystywane w serwisach bankowości elektronicznej. Nie grozi ci zatem ryzyko przejęcia środków finansowych lub danych osobowych przez cyberprzestępców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here