Zawiesia pasowe - najważniejsze informacje

Co to w ogóle są takie zawiesia pasowe? Co powinniśmy o nich wiedzieć? Kiedy takie zawiesia pasowe nadają się do zastosowania? O tym wszystkim właśnie będzie poniżej?

Co to są zawiesia pasowe? Kiedy stosujemy zawiesia pasowe?

Na początek, warto w ogóle odpowiedzieć na pytanie, czym są takie zawiesia pasowe. Otóż są to jedne z zawiesi dźwigowych. Wyróżnia je to, że właśnie wykonane są z pasu materiału.

Kiedy się stosuje takie zawiesie pasowe? Otóż za chwilkę dokładniej powiemy o ich zaletach i wadach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że generalnie to takie zawiesia pasowe stosowane są w transporcie oraz w podnoszeniu. Warto zaznaczyć tylko w tym momencie, że takie zawiesia pasowe całkiem nieźle sprawdzają się przy unoszeniu przedmiotów o dość nieforemnych kształtach.

Jak wyglądają zalety i wady zawiesi pasowych?

Jak przedstawiają się wady i zalety tego typu zawiesi? Zacznijmy od zalet. Otóż przede wszystkim trzeba tu powiedzieć, że takie zawiesia posiadają naprawdę całkiem wysoki współczynnik bezpieczeństwa. Dalej, charakteryzuje je także niska waga własna – są one bardzo lekkie, zatem nie dociążają dodatkowo ładunku. Przy tej niskiej wadze jednak, mogą one się poszczycić naprawdę dużą wytrzymałością. Dodatkowo, zaletą zawiesi pasowych jest to, że zasadniczo możliwe jest dzięki nim podnoszenie przez opasanie oraz nie wymagają one żadnych punktów zaczepienia. Zawiesie pasowe jest także miękkie i elastyczne, zatem nie niszczy delikatnych powierzchni.

Jak zaś przedstawiają się wady i ograniczenia takich zawiesi? Tutaj trzeba koniecznie wspomnieć o tym, że niestety takie zawiesia są dość podatne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, niestety mogą pracować w dość małym zakresie temperatur. Niestety także odpada tu praca w środowisku zasadowym.

Jakie rodzaje zawiesi pasowych można wyodrębnić?

Jakie zawiesia pasowe można wyodrębnić? Otóż na pewno będą to zawiesia cięgnowe, pętlowe albo o obwodzie zamkniętym. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, co i w jaki sposób chcemy podnosić.

Oczywiście, warto jeszcze zaznaczyć, że zawiesia generalnie mogą być jednocięgnowe albo kilkucięgnowe. Słowem, istnieje szeroka gama zawiesi pasowych i każdy na pewno znajdzie odpowiednie dla siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here